قوانین و مقررات استفاده

فرهیخته گرامی، افتخار ماست که مجموعه کارآفرین‌سایبر را انتخاب نموده‌اید. کارآفرین‌سایبر (cyberpreneur)، در راستای حفظ ارزش‌ها، کرامت انسانی و ارتقاء سطح دانش تخصصی در حوزه کارآفرینی اینترنتی و دسترسی ساده، به‌صرفه و سریع به خدمات آموزشی که از اصول مهم حقوق شهروندی است، اقدام به عرضه خدمات به کاربران در قالب سایت کارآفرین‌سایبر می‌نماید.

تاریخ آخرین به‌روزرسانی صفحه شرایط و قوانین سایت کارآفرین‌سایبر ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ بوده است و فرض بر این است که حداکثر تا ۱۴ روز پس از این تاریخ کاربران سایت آن را مطالعه کرده و از مفاد آن کاملا آگاه هستند.

مجموعه کارآفرین‌سایبر می‌تواند برای ارائه بهتر خدمات خود، نسبت به به‌روزرسانی و ایجاد تغییرات در قوانین و مقررات سایت، با ذکر دقیق تاریخ، اقدام نماید و از کاربران هم انتظار می‌رود نسبت به تغییرات انجام پذیرفته آگاهی کامل کسب نمایند.

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت و سایت کارآفرین‌سایبر است. سایت کارآفرین سایبر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات سایت کارآفرین سایبر را داشته باشد، لازم است متن شرایط و قوانین استفاده را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از خدمات سایت و یا خرید از آن نماید.

بنابراین، استفاده از سایت کارآفرین سایبر، اقدام به عضویت، اقدام ورود کاربر به وب‌سایت، اقدام خرید کاربر از وب‌سایت و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می‌پذیر که رابطه بین سایت کارآفرین سایبر و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات سایت کارآفرین سایبر را به هیچ عنوان ندارد.

 • قوانین جمهوری اسلامی ایران : منظور از قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و مقرراتی است که به تصویب مجلس شورای اسلامی یا سایر نهادهای قانونی رسیده باشد و به‌صورت لازم‌الاجرا درآمده باشد. ازجمله قوانینی که سایت کارآفرین‌سایبر تابع آن می‌باشد قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از مصرف‌کننده است.
 • توافق : منظور از توافق، صفحه شرایط و قوانین حاضر می‌باشد که به‌موجب ماده ۱۰ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران یک قرارداد قانونی و لازم‌الاجرا تلقی می‌گردد و تنظیم‌کننده روابط بین سایت کارآفرین‌سایبر و کاربران می‌باشد.
 • آکادمی آنلاین : آکادمی بر بستر اینترنت که در برگیرنده منابع آموزشی و دوره‌های آموزشی است، که ارائه خدمات آموزشی به صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است
 • سایت : در توافق حاضر هرکجا از کلمه «سایت» استفاده شده است منظور سایت کارآفرین‌سایبر می‌باشد.
 • محصولات آموزشی: منظور از محصولات آموزشی، تمام آموزش‌هایی است که در بخش دوره‌های آموزشی یا بخش‌های دیگر سایت کارآفرین سایبر موجود است. چه این آموزش‌ها  ضبط‌ شده باشد، چه دوره آنلاین و یا فایل صوتی.
 • کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سایت کارآفرین سایبر استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سایت و فشردن دکمه ثبت‌نام، و یا خرید از سایت اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از خدمات سایت کارآفرین سایبر می‌نمایند.
 • خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در سایت کارآفرین سایبر می‌نماید.
 • حساب کاربری: حساب کاربری در سایت کارآفرین سایبر، بخشی است که کاربر از طریق آن حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروز رسانی است.
 • کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خریدوفروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در آکادمی آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.
 • شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید محصولات، مبلغی نیز به‌عنوان هدیه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد.
 • تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، و پشتیبانی سایت کارآفرین سایبر می باشد و با ارسال در خواست از طرف کاربر ایجاد می‌شود.
 • سیستم جامع تیکت: قابلیتی در حساب کاربری کاربران است که کلیه مکاتبات الکترونیکی در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل‌پیگیری است، و ارسال درخواست پشتیبانی از طریق این سیستم انجام می‌شود.
 • پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به عملکرد محصول از لحاظ فنی است.
 • مجموعه کارآفرین‌سایبر در زمینه ارائه خدمات آموزشی و فروش منابع آموزشی و مشاوره کارآفرینی آنلاین و بازاریابی آنلاین فعالیت می‌کند و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 • خدمات سایت کارآفرین سایبر به‌طورکلی به شرح زیر است:
  • فروش دوره‌های آموزشی ویدیویی در زمینه کارآفرینی و بازاریابی.
  • مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی.
  • ارائه مطالب آموزشی در زمینه کارآفرینی اینترنتی و بازاریابی اینترنتی. 
 • قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر یا خرید از سایت کارآفرین سایبر است. در صورت خرید مجدد، قرارداد به صورت خودکار از زمان خرید جدید به مدت یک سال دیگر تمدید خواهد شد.
 • برای استفاده از خدمات سایت کارآفرین سایبر بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.
 • عضویت و ایجاد حساب کاربری در سایت به صورت رایگان می‌باشد. اشخاص برای عضویت باید به بخش عضویت مراجعه نمایند. ثبت‌نام در سایت، به‌منزله آگاهی و پذیرش کامل قوانین و مقررات سایت کارآفرین می‌باشد.
 • کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سایت کارآفرین سایبر و خرید محصول را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.
 • کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد نماید و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، سایت کارآفرین سایبر مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.
 • کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در سامانه سایت اقدام نماید.
 • هر شخصی فقط می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و درصورتی‌که بعدا مشخص شود شخصی بیش از یک حساب کاربری داشته است، سایت می‌تواند آن حساب‌ها را حذف و دسترسی کاربر به حساب کاربری خود را قطع نماید و کاربر نیز حق هیچ‌گونه اعتراضی نسبت به این اقدام سایت کارآفرین سایبر را ندارد.
 • مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است.
 • کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به سایت کارآفرین سایبر اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به سایت انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 • کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به سایت کارآفرین سایبر انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.
 • کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
 • کاربر آگاه است با ثبت‌نام در سایت کارآفرین سایبر، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سامانه سایت دریافت نماید.
 • کاربر می‌پذیرد که سایت کارآفرین سایبر ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی سایت با وی استفاده کند.
 • کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط سایت کارآفرین سایبر تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.
 • کاربر برای عضویت در سایت باید از اطلاعات و مشخصات هویتی خود استفاده نمایند و سایت کارآفرین سایبر هیچ‌گونه مسئولیتی در ازای تخلف از این ماده ندارد.
 • درصورتی‌که معلوم شود شخصی با نام و حساب کاربری جعلی اقدام به خرید محصولات و یا استفاده از سایت نموده است، سایت کارآفرین سایبر می‌تواند نسبت به حذف آن حساب کاربری اقدام نماید. در این حالت وجه پرداخت شده به کاربر مسترد نخواهد شد.
 • کاربر باید در ایجاد حساب کاربری خود دقت کافی نمایند تا اطلاعات و مشخصات واقعی خود را صحیح و کامل ثبت نمایند. سایت کارآفرین سایبر مسئولیتی در قبال نادرست بودن اطلاعات کاربر ندارد.
 • اطلاعات کاربران نزد سایت محفوظ است و کارآفرین‌سایبر تمام تلاش خود را در جهت حفظ اطلاعات کاربران انجام می‌دهد و سعی می‌کند از امکانات و زیرساخت‌های لازم برای این مقصود استفاده نماید.
 • سایت تمام تلاش خود را جهت به‌روزرسانی صفحات و مطالب خود می‌نماید. سایت کارآفرین‌سایبر می‌تواند بنا به هر دلیلی به‌صورت آزادانه اقدام به حذف یا از دسترس خارج نمودن موقتی یا دائمی صفحه خاصی از سایت نماید و این اقدام حقی برای اعتراض به کاربران نمی‌دهد.
 • کاربر باید در حفظ و نگهداری اطلاعات خود کوشا باشد و اطلاعاتی مانند نام کاربری، اطلاعات تماس و رمزهای عبور را نزد خود محرمانه نگه دارد. در صورت تخلف از مفاد این ماده و افشای اطلاعات کاربر، سایت هیچ مسئولیتی ندارد و تمام مسئولیت‌ها و عواقب بر عهده خود کاربر است.
 • اشخاص نباید حساب کاربری خود را، به هر هدفی، نزد شخص یا اشخاص دیگری بسپارند. سایت فقط به شخصی که مالک حساب می‌باشد خدمات می‌دهد. درصورتی‌که بر اثر استفاده هم‌زمان از حساب کاربری یا انتقال آن به دیگری مشکلی ایجاد شود تمام مسئولیت‌ها بر عهده کاربر است و سایت هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. ضمن آنکه درصورتی‌که معلوم شود چند نفر به‌صورت هم‌زمان از یک حساب کاربری و محصولات استفاده می‌نمایند سایت کارآفرین‌سایبر می‌تواند بنا به صلاحدید اقدامات لازم را انجام دهد.
 • سایت، منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن سایت، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه سامانه کارآفرین‌سایبر یا محتوای آن ازجمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی‌دهند؛ آن‌ها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از سامانه کارآفرین‌سایبر به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین سایت کارآفرین‌سایبر هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این سایت استفاده می‌نماید.
 • خدمات سایت کارآفرین‌سایبر به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. سایت هیچ‌گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و …خدمات سایت کارآفرین‌سایبر نمی‌دهد. سایت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات کاربر) نخواهد بود.
 • اطلاعات ارائه‌شده در مطالب این سایت توسط تیم تحریریه و بنابر نیاز و جست‌وجوی کاربران وب فارسی گردآوری شده است. هدف از تولید و گردآوری این مطالب صرفا آموزش به عموم مردم و افزایش آگاهی آنها است. بنابراین، هیچ‌گاه توصیه‌ نمی‌شود که در موارد حساس از اطلاعات موجود در مقالات استفاده شود و در تمامی موارد،‌ در درجه اول کاربر باید با فرد متخصص مشورت نماید.
 • سایت کارآفرین‌سایبر،  به‌هیچ عنوان مسئولیت توصیه‌های نقل شده در مطالب و دوره‌های آموزشی موجود را بر عهده نمی‌گیرد و مسئولیت هرگونه استفاده از مطالب موجود در این سایت یا هر اقدامی که با تکیه بر مطالب و دوره‌های آموزشی این سایت صورت گرفته و منجر به آسیب، ضرر و زیان شده است را از خود سلب می‌کند.
 • سایت کارآفرین‌سایبر، به وب‌سایت‌های مختلفی لینک داده است که برخی آگهی تبلیغاتی و برخی صرفا لینک‌ برای ارجاع دادن به صفحه‌ای دیگر (برای اطلاعات بیشتر و…) هستند. این به معنای تایید استفاده از خدمات و محصولات این وب‌سایت‌ها توسط سایت نیست و مسئولیت استفاده از این خدمات/محصولات برعهده کاربر و سایت ارائه‌دهنده محصول/خدمت است.
 • سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.
 • درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب کارآفرین‌سایبر متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، مکلف به پرداخت ۱۰ برابر هزینه‌های صورت گرفته به کارآفرین‌سایبر خواهد بود.
 • مسئولیت کلیه تراکنش‌های مالی و بانکی بر عهده کاربر است وکاربر لازم است ضمن حفظ محرمانگی و ایمنی اطلاعات مربوط به کارت بانکی، در نگهداری شماره رمز اینترنتی و CVV2، کمال دقت را به عمل آورد.
 • در صورت بروز هرگونه سوء استفاده از حساب یا کارت بانکی کاربر اعم از سرقت، برداشت وجه، انتقال یا واریز وجه اشتباه، هرنوع پیگیری و اقدام قانونی سایت مسئولیتی نداشته و مسئولیت با سوء استفاده کننده می باشد. طرح هر نوع ادعای علیه کارآفرین‌سایبر بدون وجود دلیل قابل قبول دادگاه، قابل استماع نیست.
 • امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد.
 • تمام محتوای سایت کارآفرین‌سایبر مانند محتوای مقالات، محصولات آموزشی، لوگو، تصاویر، صوت‌ها، ویدیوها و … متعلق به سایت کارآفرین‌سایبر می‌باشد و بدون موافقت و اجازه سایت، هیچ‌کس اجازه استفاده، کپی، بازآفرینی و یا هرگونه اقدام خلاف قانون دیگری را نسبت به هر یک از موارد ذکرشده و امثال آن ندارد.
 • شایان ذکر است اگر محتوای سایت از منبع داخلی یا خارجی دیگری اخذشده باشد به آن منبع ارجاع داده ‌شده است.
 • علائم تجاری موجود در سایت کارآفرین‌سایبر چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به سایت است و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از سایت کارآفرین‌سایبر بنا به مقتضی استفاده نمود.
 • دوره‌های آموزشی که دارای پشتیبانی می‌باشند صراحتا در توضیحات دوره و قسمت پشتیبانی قید شده است و روش‌های پشتیبانی نیز مشخص شده است.
 • دور‌ه‌های آموزشی که روش پشتیبانی در آنها قید نشده است فاقد پشتیبانی می‌باشند.
 • بخش پشتیبانی مجموعه کارآفرین سایبر، پاسخگوی تیکت‌ها و پشتیبانی دوره می‌باشند. تیم پشتیبانی آکادمی همواره سعی می‌کند در کمترین زمان ممکن و حداکثر ۲۴ ساعت پس از ارسال تیکت (برای دوره‌های دارای پشتیبانی) پاسخگو باشند.
 • کاربر می‌تواند در بخش‌های مختلف سایت که امکان ثبت نظر وجود دارد نظر خود را ثبت کند. نظرات باید به فارسی نوشته شده باشد، و از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده شود.
 • نظرات فقط باید در خصوص موضوع همان محتوا باشد و کاربر به‌هیچ‌وجه اجازه ندارد درباره مسائل متفرقه مانند مسائل مذهبی و سیاسی نظری ثبت نماید.
 • کاربر حق ندارد به شخص یا اشخاص دیگری توهین نماید یا نظری را بیان کند که مبین نقض حقوق دیگری باشد.
 • سایت می‌تواند در نظرات تغییر و اصلاح ایجاد نماید و یا به‌کلی از انتشار آن‌ها جلوگیری به عمل آورد.
 • سایت می‌تواند در مواقعی که صلاح می‌داند اقدام به حذف یا ایجاد تغییر در نظرات بنماید. مانند مواقعی که کاربر اطلاعات تماس شخصی یا لینکی را در نظر خود درج می‌نماید.
 • هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد سایت‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود.
 • محصول خریداری‌شده توسط کاربر، به‌صورت دانلودی است، و کاربر می‌تواند از بخش حساب کاربری به محصولات خریداری‌شده دسترسی داشته باشد. همچنین ایمیلی که حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود می‌باشد به آدرس ایمیلی که خریدار ثبت کرده است ارسال می‌گردد. در صورت عدم دریافت ایمیل تایید خرید، حقی از خریدار در خصوص دسترسی به محتوای خریداری‌شده زایل نمی‌گردد.

 • درصورتی‌که تراکنش کاربر ناموفق باشد و وجهی از حساب کاربر کسر گردد، مبلغ کسر شده به‌صورت خودکار از طرف بانک مربوطه ظرف ۷۲ ساعت مسترد خواهد شد.
 • درصورتی‌که کاربر در پرداخت اشتباهی انجام دهد، مانند آنکه یک محصول را بیش از یک‌بار به سبد خرید اضافه نماید، باید درخواست خود را مبنی بر استرداد وجوه اضافی به سایت اعلام دارد. از زمان اعلام کاربر به سایت، وجوه مربوطه حداقل از ۷۲ ساعت بعد و فقط به همان حسابی که خرید از آن انجام‌شده مسترد خواهد شد.
 • اگر بر اثر اشتباه، قیمت محصولی کمتر یا بیشتر اعلام شود، سایت می‌تواند خریدهای قبلی را باطل نماید تا ثبت سفارش با قیمت اصلی انجام پذیرد.
 • خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.
 • کارآفرین‌سایبر مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.
 • مستفاد از ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات سایت کارآفرین‌سایبر که بناء بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود.

 • کاربر با ثبت‌نام در سایت یا ثبت کردن ایمیل در بخش‌های مختلف سایت و یا ارائه سایر اطلاعات تماس مانند شماره موبایل این حق را به سایت می‌دهد تا سایت در زمان‌هایی که صلاح می‌داند ایمیل‌ها یا پیامک‌هایی ارسال نماید. دریافت این ایمیل‌ها و پیامک‌ها اجباری نیست و کارآفرین‌سایبر این امکان را به کاربر می‌دهد تا به‌دلخواه خود بتواند از دریافت این پیام‌ها انصراف دهد.
 • اطلاعات تماسی که کاربر در سایت ثبت می‌نماید، مانند شماره تماس، ایمیل و …، تنها اطلاعات موثقی است که سایت آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد. کارآفرین‌سایبر تمام مکاتبات و پیگیری‌ها را از طریق همین اطلاعات تماس انجام می‌دهد و خود را در قبال اطلاعات تماسی دیگری پاسخگو و مسئول نمی‌داند.
 • در صورت تغییر هر یک از اطلاعات تماس، کاربر باید مراتب را به سایت اطلاع‌رسانی نماید. اگر کاربر در ارائه اطلاعات جدید کوتاهی نماید هیچ مسئولیتی متوجه سایت کارآفرین‌سایبر نخواهد بود.
 • کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران با پشتیبانی سایت کارآفرین‌سایبر در سیستم جامع تیکت صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.
 • کاربر می‌پذیرد که فقط از طریق سیستم جامع تیکت، با پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نماید و از دیگر راه‌های ارتباطی استفاده نکند.
 • در حال حاضر در مجموعه کارآفرین سایبر، نمایندگی فروش وجود ندارد و تمامی خرید‌های رسمی کاربران باید از طریق سایت اصلی آکادمی به آدرس cyberpreneur.ir انجام می‌گردد.
 • خرید محصولات آموزشی و تهیه انواع محصولات فقط از طریق سایت کارآفرین سایبر امکان پذیر است و هرگونه محصولی که در سایت‌ها یا کانال‌های مختلف به فروش می‌رسد غیر قانونی خواهد بود و مورد تایید مجموعه کارآفرین سایبر نیست.
 • منظور از قوه قهریه اتفاقاتی با منشا خارجی می‌باشد که خارج از اراده سایت بوده و بدون پیش‌بینی محقق شده باشد؛ مانند قطع سرتاسری اینترنت. در صورت وقوع قوه قهریه سایت کارآفرین‌سایبر هیچ مسئولیتی مانند از دسترس خارج شدن سایت نخواهد داشت. همچنین در مواقعی ممکن است بنا به دلایلی سایت با مشکلاتی مانند از دسترس خارج شدن یا کندی مواجه شود که در این صورت نیز کارآفرین‌سایبر مسئولیتی ندارد.
 • کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.
 • تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد سایت محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، کارآفرین‌سایبر مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است.
 • اطلاعات و اقدامات و تراکنش های حساب کاربری هر کاربر متعلق به ایشان بوده و محرمانه می باشد.
 • برخی اطلاعات به منظور ارائه خدماتی بهتر و متناسب‌تر و مشخص نمودن تنظیمات توسط کاربر توسط کارآفرین‌سایبر برای ارسال تبلیغات، آگهی ها و تخفیف ها ذخیره می‌شوند. بدیهی است کاربران می‌توانند اجازه ی دسترسی سایت را مطابق با تنظیمات تعریف شده حسب صلاحدید و اراده خود مشخص نمایند.
 • کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، تصاویر، توضیحات محصول و موارد مشابه دقت فرماید.
 • در صورتی که معلوم شود کاربر به تبلیغات منفی، نادرست، ناروا و یا مغرضانه علیه سایت پرداخته یا می‌پردازد، خواه این فعالیت‌ها در فضای آنلاین باشد خواه آفلاین، سایت می‌تواند حساب کاربر را حذف و شخص خاطی را از سایت کارآفرین سایبر اخراج نماید.
 • کاربران متعهد هستند تمام محصولات آموزشی را که خریداری می‌نمایند به‌صورت شخصی استفاده نمایند و از به اشتراک گذاشتن آن‌ها در فضای آنلاین یا آفلاین، به‌صورت مستقیم یا باواسطه، خودداری نماید. در صورت تخلف از مفاد این ماده و انتشار یا انتقال محصولات ، سایت حق پیگیری‌های قضایی و قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد و وکلای کارآفرین سایبر نسبت به شکایت‌های قانونی اقدام خواهند نمود.
 • کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از سامانه کارآفرین‌سایبر استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قرارداد حاضر توسط کاربر، کارآفرین‌سایبر ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد ( ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به سایت پرداخت نماید.
 • کارآفرین‌سایبر می‌تواند قرارداد حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که کارآفرین‌سایبر تعیین می‌نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد.
 • این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که کارآفرین‌سایبر در سامانه منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قراردادی را در رابطه با وب‌سایت کارآفرین‌سایبر میان کاربر و کارآفرین‌سایبر به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قرارداد به هر دلیلی بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قرارداد تأثیر بگذارد و این قرارداد باید طوری تعبیر شود که گویی چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرایی در آن وجود ندارد؛ همچنین قرارداد باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.
 • کاربر متعهد است به درخواست کارآفرین‌سایبر، درصورتی‌که سایت به سبب نقض این قرارداد توسط کاربر، دعوایی را علیه وی یا شخص ثالث طرح نماید، هزینه‌هایی را که به این سبب متحمل می‌شود، ازجمله به‌نحو غیر انحصاری هزینه‌های دادرسی و حق‌الزحمه وکیل را پرداخت نماید.
 • هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار سایت کارآفرین‌سایبر شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و سایت حق غیرفعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. انتشار مطالب غیر واقع از سایت و یا هر یک از محصولات آن نیز مشمول این بند می‌گردد. کاربر می‌پذیرد در صورت نقض تعهد حاضر موظف است مبلغ دویست میلیون ریال به سبب نقض تعهد قراردادی به کارآفرین‌سایبر بپردازد. این بند نافی حق سایت برای اقدام به پیگیری‌های کیفری یا حقوقی جهت احقاق حق نیز نمی‌باشد.